ALTIN FİYATLARI

Gram Altın ve ONS Altın fiyatları* YatırımaDeğer’de! Altın fonları, altın vadeli mevduat ve altınla ilgili sıkça merak edilenler bu sayfada!

*Fiyatlar, Investing.com tarafından sağlanmaktadır.

Araç Sağlayıcı: Investing.com

TEFAS ALTIN FONLARI

2 Mart 2023 ile 1 Mart 2024 aralığındaki 1 yıllık fon getirisi dikkate alınmıştır.

*Altın fonlarında, gerçek kişiler için stopaj oranı %0’dır.

GGK
Inveo Portföy Altın Fonu
%97.9
Getiri
KZL
Kuveyt Türk Portföy Altın Katılım Fonu
%93.2
Getiri
MKG
Aktif Portföy Altın Katılım Fonu
%92.5
Getiri
RPG
Rota Portföy Altın Fonu
%90.1
Getiri
YKT
Yapı Kredi Portföy Altın Fonu
%89.3
Getiri

ALTIN VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Belirtilen oranlar yıllık brüt faiz oranlarıdır.

*Güncellik Tarihi: 1 Mart 2024

Altın VOV Hesap
%0.40
Faiz Oranı
30 gr.
Alt Limit
e-Turuncu Altın Hesap
%0.25
Faiz Oranı
100 gr.
Alt Limit
Altın Kiraz Hesap
%0.20
Faiz Oranı
10 gr.
Alt Limit

EN ÇOK KAZANDIRANLAR

Altın Sertifikası (Altın.S1), Gram Altın ve Altın Fonu (ilgili dönemde TEFAS verilerine göre en çok kazandıran altın fonu) arasında bir kıyaslama yaptık. 02.03.2023 – 01.03.2024 arasında bu ürünlerin 1 yıllık getiri performansını dikkate alarak aşağıdaki sonucu çıkarttık.

Altın.S1
%107.0
*Altın.S1 alış ve satış işlemlerine konu stopaj veya kambiyo vergisi bulunmamaktadır.
GGK
Inveo Portföy Altın Fonu
%97.9
*30 Nisan 2024’e kadar olan altın fonu alımlarında (satış tarihinden bağımsız) %0 stopaj uygulanacaktır.
Gram Altın
%88.5
*Altın alım işlemlerinde; tutarın binde 2’si kadar ek BSMV vergisi, işlem anında gerçek kişilerden alınır.

ALTIN HESAPLAMA: KAÇ GRAM ALTIN EDER?

Tam altın olarak da bilinen Cumhuriyet altını, 22 ayar ve 7,016 gramdır. Yaklaşık 7 tane 22 gram altın, 1 cumhuriyet altını etmektedir. Çeyrek ve yarım altın kaç gram altın ederin cevabı alttaki hesaplama alanında!


Sıkça Sorulan Sorular
Altın
Gram altın ve ONS altın fiyatı ne kadar sorusunun cevabı YatırımaDeğer’de! Çeyrek, yarım ve tam altın kaç gram eder merak ediyorsan bu sayfadan hemen hesaplama yapabilirsin. Ayrıca, altın yatırımcısının tercihleri arasında yer alan altın fonları ve altın vadeli mevduat ürünleri hakkında da merak edilenler burada. Altın sertifikası nedir, banka alış ve satış makası nasıl hesaplanır sorularının da yanıtı Altın sayfamızda! Altın yatırımcısının; fiziksel altın, spot altın, altın fonları, altın sertifikası (ALTIN.S1) ve altın vadeli mevduat gibi çok geniş bir çeşitlilikte tercihleri bulunuyor. Ancak hepsi için tek bir sayfa yeterli : YatırımaDeğer Altın Sayfası!
Bilgilendirme Notu
YatırımaDeğer internet sitesi, aracı kurumların halka açık olarak yayınladıkları model portföylere yer verir. Model portföyler, aracı kurumlar tarafından belirlenmektedir. YatırımaDeğer internet sitesi, aracı kurumların halka açık olarak yayınladıkları model portföylerin bulunduğu resmi internet sitelerinde yer alan ilgili sayfalar hakkında bilgiler vermektedir. Haliyle, YatırımaDeğer’in model portföylere herhangi bir müdahalesi söz konusu olamaz. YatırımaDeğer web sitesinde yayınlanan model portföyler ile ilgili YatırımaDeğer hiçbir surette sorumlu tutulamaz. YatırımaDeğer, hiçbir şekilde herhangi bir yatırım tavsiyesi ve/veya yönlendirici bir yatırım yorumu yapmamaktadır.
Yasal Uyarı
Bu bilgiler çerçevesinde yapılan ve yapılacak olan ileriye dönük yatırımların sonuçlarından YatırımaDeğer hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. YatırımaDeğer’in yazılı izni olmadıkça hiçbir içerik, kısmen ya da tamamen üçüncü kişilerce hiçbir şekil ve ortamda yayınlanamaz, alıntılanamaz, iktisap edilemez ve kullanılamaz.
Yatırıma Değer
Logo