BIST 30 Hisseleri

Bist 30 endeksinde yer alan şirketlerin aracı kurum raporları, faaliyet raporları, ortaklık yapıları, hedef fiyatları ve şirketler hakkında detay bilgiler!

1 Temmuz – 30 Eylül 2024 itibarıyla güncel BIST 30 endeksi dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Endeks Bilgileri

3’er aylık dönemlerde yapılan endeks değişiklikleri yansıtılır

Raporlar

Aracı kurum raporları, faaliyet raporları ve yatırımcı sunumları

Şirket Bilgileri

Şirketlerin faaliyet alanları, sektörleri ve ortaklık yapıları

AKBNK Hisse
AKBNK
Akbank
ALARK
Alarko Holding
ASELS
Aselsan
ASTOR
Astor Enerji
BIMAS
Bim
BRSAN
Borusan Birleşik Boru Fabrikaları
DOAS
Doğuş Otomotiv
EKGYO
Emlak Konut Gyo
ENKAI
Enka
EREGL
Ereğli Demir Ve Çelik
FROTO
Ford Otosan
GARAN
Garanti Bankası
GUBRF
Gübre Fabrikaları
HEKTS
Hektaş
ISCTR
İş Bankası
KCHOL
Koç Holding
KONTR
Kontrolmatik
KOZAL
Koza Altın
KRDMD
Kardemir Karabük Demir Çelik
OYAKC
Oyak Çimento
PETKM
Petkim
PGSUS
Pegasus
SAHOL
Sabancı Holding
SASA
Sasa Polyester
SISE
Şişecam
TCELL
Turkcell
THYAO
Türk Hava Yolları
TOASO
Tofaş Türk Otomobil Fabrikası
TUPRS
Tüpraş
YKBNK
Yapı Kredi Bankası

Sıkça Sorulan Sorular

Bist 30 Endeksi

Borsa İstanbul’da; Bist 30, Bist 50, Bist 100, Bist Temettü 25 gibi endeksler bulunur. Bu endekslerde yer alan şirketler belirlenirken; işlem hacmi ve piyasa değeri gibi değişkenler dikkate alınmaktadır. Borsa İstanbul’un ilan ettiği bilgilere göre: Bist 30, Bist 50 ve Bist 100 endeksleri için Ocak-Mart, Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık olmak üzere 4 endeks dönemi vardır. Dönemsel olarak yapılacak değişiklikler, ilgili endeks dönemi başından en az 10 gün önce ilan edilir.
YatırımaDeğer internet sitesi, bireysel yatırımcıların yatırımcı olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri derlemektedir. Bireysel yatırımcılar, yatırım yaparken endekslerde hangi şirketlerin bulunduğunu sıkça araştırmaktadır. Endekslerde yer alan şirketler hakkında aracı kurumların yayınladıkları raporlar ve şirketlerin ortaklık yapıları da yatırımcıların en çok merak ettiği bilgiler arasındadır.

Bilgilendirme Notu

YatırımaDeğer internet sitesi, Trading view aracılığıyla Bist’te yer alan endeksler ve şirketler hakkında 15 dakika gecikmeli fiyat bilgileri yayınlamaktadır. İlgili fiyatların doğruluğu hakkında YatırımaDeğer web sitesi, hiçbir surette sorumlu tutulamaz. Fiyatlar dikkate alınarak yapılacak herhangi bir yatırım kararından dolayı; YatırımaDeğer, hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. YatırımaDeğer internet sitesi, herhangi bir yatırım tavsiyesi/yönlendirme yapmamaktadır.

Yasal Uyarı

Bu bilgiler çerçevesinde yapılan ve yapılacak olan ileriye dönük yatırımların sonuçlarından YatırımaDeğer hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. YatırımaDeğer’in yazılı izni olmadıkça hiçbir içerik, kısmen ya da tamamen üçüncü kişilerce hiçbir şekil ve ortamda yayınlanamaz, alıntılanamaz, iktisap edilemez ve kullanılamaz.

Yatırıma Değer
Logo