ISCTR Hisse – Türkiye İş Bankası A.Ş. (C)

İş Bankası aracı kurum raporları, ortaklık yapısı, bulunduğu endeks bilgileri, faaliyet raporları, yatırımcı sunumları ve şirket hakkında detaylar!

Hakkında

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan İş Bankası; bireysel, kobi, ticari ve kurumsal bankacılık alanlarında, müşterilerine bankacılık hizmetleri sunmaktadır. 

İş Bankası’nın sektörü: Mali Kuruluşlar / Bankalar

Faaliyet Raporları

2023 Faaliyet Raporu

Şirket Sunumları

2023 Yatırımcı Sunumu

İş Bankası Ortaklık Yapısı

Ticari Ünvan
Pay Oranı (%)
İş Bankası Munzam Sandık Vakfı
%38.20
Atatürk Hisseleri*
%28.09
Halka Açık pay
%33.71
Ortaklık yapısı ile ilgili bilgiler; 27 Nisan 2024 tarihinde, Enka’nın internet sitesinden yararlanılarak oluşturulmuştur.
*Bu hisseler, Atatürk’e ait hisseler olup, Atatürk’ün vasiyeti gereğince Cumhuriyet Halk Partisi tarafından temsil edilmektedir. Bu hisselerin temettü gelirleri ise, yine Atatürk’ün vasiyeti gereğince Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na bırakılmış olduğundan, temettü ödemeleri vasiyetname hükümleri ve yasal mevzuat çerçevesinde adı geçen Kurumlara yapılmaktadır.

İş Bankası’nın Yer Aldığı Endeksler

BIST 50
BIST 100
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
BIST LİKİT BANKA
BIST 30
BIST TÜM
BIST TEMETTÜ 25
BIST TÜM-100
BIST 500
BIST MALİ
BIST TEMETTÜ
BIST YILDIZ
BIST BANKA
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 25

İş Bankası Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Türkiye’nin önde gelen bankalarından İş Bankası hisse senedinin fiyatı ve grafiğine YatırımaDeğer’den kolayca ulaşın. BIST Bankacılık (XBANK) endeksinde yer alan ISCTR hisse senedinin günlük, aylık ve yıllık bazda fiyat değişimlerine yukarıda yer alan grafikten ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Hisse Senedi Aracı Kurum Raporları

Hisse senedi alış ve satış işlemlerine aracılık eden finansal kuruluşlar, aracı kurum olarak tanımlanır. Aracı kurumların araştırma birimleri, Borsa İstanbul’da yer alan şirketler hakkında dönem dönem raporlar yayınlamaktadır.

YatırımaDeğer olarak her bir aracı kurumun sayfasında, tek tek rapor arama derdinden sizi kurtarıyoruz. Herkese açık olarak yayınlanan aracı kurum raporlarını, hisse senetlerine göre kategorize ediyoruz. Bu sayfamızda, İş Bankası hisse senedi yatırımcıları için aracı kurumlar tarafından hazırlanan raporları güncel olarak derledik.

Daha fazlası:

Türkiye’nin önde gelen bankalarından #AKBNK hissesi hakkında raporları incelemek için #AKBNK şirket sayfamızı ziyaret edebilirsin!

Bilgilendirme Notu

YatırımaDeğer internet sitesi; hisse senetlerinin fiyatlarına, grafiğine ve aracı kurumların halka açık olarak yayınladıkları raporlara yer verir. Hisse senetleri fiyatları ve grafiği, 15 dakika gecikmeli olarak Tradingview aracılığıyla yayınlanmaktadır. Hisse senetleri fiyatları ve grafiği hakkında verilen bilgiler kapsamında, YatırımaDeğer hiçbir surette sorumlu tutulamaz. Şirket raporları, aracı kurumlar tarafından yayınlanmaktadır. YatırımaDeğer internet sitesi, aracı kurumların halka açık olarak yayınladıkları şirket raporlarının bulunduğu resmi internet sitelerinde yer alan ilgili sayfalar hakkında bilgiler vermektedir. YatırımaDeğer web sitesinde yayınlanan şirket raporları ile ilgili YatırımaDeğer’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sayfa yer alan bilgiler, hiçbir şekilde herhangi bir yatırım tavsiyesi ve/veya yönlendirici bir yatırım yorumu içermemektedir; yalnız bu sayfadaki bilgileri dikkate alınarak yapılan yatırım işlemlerinin sonucundan YatırımaDeğer sorumlu tutulamaz.

Yasal Uyarı

Bu bilgiler çerçevesinde yapılan ve yapılacak olan ileriye dönük yatırımların sonuçlarından YatırımaDeğer hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. YatırımaDeğer’in yazılı izni olmadıkça hiçbir içerik, kısmen ya da tamamen üçüncü kişilerce hiçbir şekil ve ortamda yayınlanamaz, alıntılanamaz, iktisap edilemez ve kullanılamaz.

Yatırıma Değer
Logo