Fintech Rehberi ile
Hikayesi olan fintech’leri dinle
Finans dünyasını kolaylaştıran ve demokratize eden fintech’leri hemen dinle!
Apple
Spotify
Google
Son Bölümü Hemen Dinle!
Fintech Rehberi Podcast Bölümleri
Bölüm 7: Revolut
2008 global kriz sonrasında, dünya bankacılık sistemine karşı giderek artan sorgulayıcı bir bakış açısı ve 2010’ların popüler kavramı: Neobank… Revolut, bugün 40 milyonun üzerinde müşterisi ile finans dünyasının en önde gelen neobank’lerinden biri. Global kriz bu denli dünya genelinde finansal sistemi etkilemese; yine de neobank’ler ortaya çıkar mıydı bilinmez ama Revolut kurulduğu 2015 senesinden beri bankacılıkta tüm dengeleri değiştirdi. Ekranları çokça sevilen, müşteriye sundukları planlar her zaman merak konusu olan, son yılların büyük oyuncusu Revolut’u anlattığımız bölüm şimdi yayında!
Bölüm 6: Acorns
Amerika’nın önde gelen yatırım uygulaması Acorns’u incelediğimiz yeni bölümümüz yayında! Sincapların soğuk havalar yani bir nevi kötü günler için meşe palamudu sakladığı bilinen bir gerçek. Peki, sincapların sakladıkları meşe palamutlarının; zamanla devasa ağaçlara vesile olduğunu biliyor muydunuz? Acorns, gelecekte devasa bir ağaç misali portföye sahip olabilmeniz için bugünden adım adım yatırım yapabilmenize imkan veren bir uygulama. Acorns’un ince işçilik içeren serüvenini hemen dinle!
Bölüm 5: Go.Compare
Karşınızda Go Compareeeee! Gio Compario reklam serisi ile tüm Britanya’da ses getiren Go Compare’in hikayesi Fintech Rehberi’nde. Başta finansal ürünler olmak üzere birçok kategoride karşılaştırma hizmeti veren Go Compare, aldığı yüksek trafik ve dikkat çekici internet sitesi tasarımları ile göz dolduruyor. Müşterilerin karşılaştırma yaparken sadece fiyatı değil aynı zamanda ürünün özelliklerini de kıyaslamasına imkan veren Go Compare, benzerlerinden bu yönüyle ayrıştıklarını özellikle vurguluyor.
Bölüm 4: Grow Credit
4. bölümde daha iyi kredilere sahip olmak için kredi skoru inşa etmeyi kolaylaştıran bir fintech’i inceledik: Grow Credit. Forbes 2022’ye göre, en önde gelen inovatif 50 fintech arasında gösterilen Grow Credit, finansal okuryazarlığı artırmaya odaklanan bir finans uygulamasıdır. Kredi notu bulunmayan veya kredi notu çok düşük olan insanları hedef kitlesine alan Grow Credit, müşterilerine bir kredi skoru inşa etmeyi hedefler. Kullanıcılarına daha ucuz finansmana ulaşabilmelerinin yolunu göstermeye çalışan, daha iyi krediler için uğraşan Grow Credit’in hikayesi yayında!
Bölüm 3: GameStop
3. bölümde bir fintech’i değil, son yılların en ünlü finansal olayını anlatıyoruz: GameStop vakası! Bir grup bireysel yatırımcı, hızlıca zengin olmak ve bunu yaparken de Wall Street’e ders vermek için borsayı savaş alanına çevirdi. Peki Wall Street’i kendi oyununda yenmeleri mümkün müydü? Sosyal medya, bireysel yatırımcı ve Wall Street üçgeninde kimler kazandı, kimler kaybetti?
Bölüm 2: Robinhood
2. bölümde, Robinhood’u inceledik: Finansı herkes için demokratikleştirin! Zenginler daha iyi bir teklif alamaz! Bu iki motto da net olarak göstermektedir ki: Robinhood, bireysel yatırımcının hisse senedi piyasaları başta olmak üzere; farklı yatırım ürünlerine erişimini kolaylaştırmak için ortaya çıkmıştır. Bunun için Wall Street firmalarının müşterilerinden hisse senedi alış ve satış işlemlerinde istediği yüksek komisyonu, ortadan kaldıracak bir fikirle ortaya çıkmıştır. 0 komisyon iş modeli ile yatırım uygulamaları arasında uzun zamandır ön plandadır. ABD’de bireysel yatırımcıların en önemli buluşma noktalarından olan Robinhood, isminin hakkını verebiliyor mu?
Bölüm 1: Bits of Stock
Hikayesi olan fintech’leri derinlemesine inceleyen podcast serimiz Fintech Rehberi’ne hoş geldiniz. İlk bölümde, Bits of Stock’ı inceledik. Bits of Stock, bireylerin yatırım alışkanlıklarının gelir adaletsizliğine yol açmasından ilham alıyor. Öte taraftan, detaylarına indiğimizde ise girişimin ölçeklenebilir olması iş birliği yaptıkları markaların kalıcılığını ne ölçüde artırabileceğine bağlı.
YATIRIMADEĞER İLE YATIRIMCI OL
Fintech Rehberi Podcast
YatırımaDeğer ekibi tarafından hazırlanan ve hikayesi olan fintech’leri inceleyen podcast serisi Fintech Rehberi, YatırımaDeğer’de!
Yasal Uyarı
Bu bilgiler çerçevesinde yapılan ve yapılacak olan ileriye dönük yatırımların sonuçlarından YatırımaDeğer hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. YatırımaDeğer’in yazılı izni olmadıkça hiçbir içerik, kısmen ya da tamamen üçüncü kişilerce hiçbir şekil ve ortamda yayınlanamaz, alıntılanamaz, iktisap edilemez ve kullanılamaz.
Yatırıma Değer
Logo